Szukaj w mieście
Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska Milenium » Wydział Nauk o Kulturze i Turystyce » Kulturoznawstwo - teatr, film i internet

62-200 Gniezno, Wielkopolskie
ul. Pstrowskiego 3a, Zobacz na mapie
Tel: (61) 425-75-70
Fax: (61) 425-53-54
WWW: http://www.gwshm.edu.pl
Email: dziekanat@gwshm.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Kulturoznawstwo - teatr, film i internet Kulturoznawstwo - teatr, film i internet - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

Kogo przygotowujemy?

Nowatorska specjalność teatr, film i internet w kulturze pozwala na połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi w zakresie sztuk oraz mediów, takich jak: teatr, film, radio, telewizja, komputer i internet. Zajęcia prowadzić będą zarówno wykładowcy z uznanych ośrodków akademickich - głównie (ale nie tylko) z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - jak i artyści oraz fachowcy zajmujący się teatrem, radiem, telewizją, komputerem oraz internetem. Na tej specjalności - obok przedmiotów teoretycznych, wymaganych programem studiów - przeważać będą warsztaty, w czasie których studenci poznają praktyczne zasady funkcjonowania teatru, mediów oraz Internetu.

Zajęcia specjalnościowe podzielone są na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dotyczy funkcjonowania mediów audiowizualnych. W czasie warsztatów poznaje się w praktyce tajniki sztuki teatralnej i filmowej, podstawowe zasady fotografowania oraz obróbki zdjęć, kręcenia i montażu filmów dokumentalnych, dziennikarstwa, reportażu, przygotowywania i prowadzenia audycji radiowych oraz telewizyjnych. Drugi z bloków tematycznych dotyczy funkcjonowania komputera i internetu w kulturze, a także w gospodarce oraz w życiu społecznym. Studenci poznają podstawy grafiki i animacji komputerowej oraz designu w kulturze, elektroniczne zasady obróbki dźwięku, a także budowy i administrowania stronami internetowymi, forami oraz portalami społecznościowymi. Dla zainteresowanych proponujemy dodatkowo kursy specjalistyczne z dziennikarstwa, kultury politycznej i medialnej, reżyserii oraz scenografii teatralnej i filmowej, animacji w kulturze, designu komputerowego w kulturze i gospodarce oraz rozwiniętych technik grafiki i animacji komputerowej. Uzyskana wiedza umożliwia podjęcie studiów II stopnia oraz aktywność zawodową.

Po ukończeniu specjalności teatr, film i internet w kulturze bez problemu znajdziesz pracę jako dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, animator kultury, fotograf, operator i montażysta radiowy i telewizyjny, konstruktor i administrator stron internetowych, specjalista od mediów elektronicznych w centrach i galeriach handlowych oraz w firmach prowadzących działalność gospodarczą. Czekają na ciebie działy promocji, reklamy i public relations instytucji administracji państwowej, samorządowej, oraz firm prowadzących działalność gospodarczą, agencje reklamowe i PR, centra informacji kulturalnej oraz kina, teatry, muzea, galerie i archiwa.

Jakie przedmioty specjalnościowe?

Program tej specjalności, oprócz przedmiotów kierunkowych, obejmuje m.in. takie przedmioty jak: teoria i analiza dzieł teatralnych, filmowych i audiowizualnych; praktyczne podstawy fotografii, warsztaty dramatyczne, kręcenie i montaż filmu dokumentalnego, scenografia i reżyseria, podstawowe gatunki medialne, warsztat pracy dziennikarza mediów, warsztat reportażu, podstawy grafiki i animacji komputerowej, design w kulturze, internet jako środowisko mediów kultury, muzyka w mediach elektronicznych, budowa i administrowanie stronami internetowymi; administrowanie forami i portalami społecznościowymi, radio i telewizja w internecie, reklama i public relations w kulturze, administracji samorządowej i gospodarce.