Szukaj w mieście
Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska Milenium » Wydział Nauk o Kulturze i Turystyce » Kulturoznawstwo - kultura muzyczna

62-200 Gniezno, Wielkopolskie
ul. Pstrowskiego 3a, Zobacz na mapie
Tel: (61) 425-75-70
Fax: (61) 425-53-54
WWW: http://www.gwshm.edu.pl
Email: dziekanat@gwshm.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Kulturoznawstwo - kultura muzyczna Kulturoznawstwo - kultura muzyczna - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

Kogo przygotowujemy?

Specjalność kultura muzyczna jest przeznaczona dla wszystkich, którzy pragną zdobyć solidną wiedzę na temat różnych gatunków muzycznych oraz nabyć umiejętność gry na instrumentach. Studiowanie kultury muzycznej w ramach kulturoznawstwa umożliwia połączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami wokalnymi i instrumentalnymi. Pozwala również umiejscowić muzykę na tle innych sztuk.

Specjalność kultura muzyczna obejmuje kształcenie w zakresie muzyki poważnej i rozrywkowej, dając podstawy do wszechstronnego rozwoju w tej dziedzinie poprzez nabywanie umiejętności dyrygowania, aranżacji utworów muzycznych, komponowania, gry na instrumencie oraz śpiewu. Po jej ukończeniu absolwent będzie mógł prowadzić zespoły muzyczne oraz rozwijać umiejętności wokalne i instrumentalne.

Po ukończeniu studiów istnieje możliwość kontynuacji nauki na dwuletnich studiach uzupełniających magisterskich (studiach II stopnia) w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uzyskując tytuł zawodowy licencjata na kierunku kulturoznawstwo specjalność kultura muzyczna w GWSHM "Milenium" zdobywasz przepustkę do podjęcia kształcenia w jednej z najbardziej renomowanych uczelni muzycznych w kraju. Pomyśl, czy nie warto spróbować?

Studia te adresowane są do miłośników różnych gatunków muzycznych. W trakcie ich trwania przewidziano wyjazdy do filharmonii, opery, teatrów muzycznych, a także na różnorakie koncerty. Z inicjatywy studentów możliwe jest zorganizowanie przy uczelni zespołu muzycznego. Do rozpoczęcia edukacji nie jest wymagane wcześniejsze ukończenie szkoły muzycznej.

Jakie przedmioty specjalnościowe?

Program tej specjalności, oprócz przedmiotów kierunkowych, obejmuje m.in. historię muzyki, podstawowe pojęcia muzyczne, zasady muzyki, aranżację z akompaniamentem, fortepian, emisję głosu, literaturę muzyczną, harmonię, czytanie partytur, kształcenie słuchu oraz dyrygowanie.